Wrocław - Kongres Powiatów: „Dobry Zawód”

Dzisiaj odbył się Kongres Powiatów: Dobry Zawód” zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Miałam zaszczyt odczytać list od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego skierowany do uczestników Kongresu Powiatów,  

Kongres Powiatów: „Dobry Zawód” to wyjątkowe spotkanie partnerów, dla których efektywna współpraca na rzecz odbudowania szkolnictwa branżowego i technicznego w Polsce jest sprawą fundamentalną. Żałuję, że nie dane mi jest wraz z Państwem uczestniczyć w tym znaczącym wydarzeniu. Wszystkim zgromadzonym we Wrocławiu przekazuję serdeczne pozdrowienia.

Szanowni Państwo, łączy nas wspólny cel – stworzenie systemu edukacji, który będzie odpowiadał ambicjom młodych Polaków. Systemu, który uwzględniając potrzeby rynku pracy, zapewni godne zatrudnienie kolejnym pokoleniom młodzieży. Drogą do tego celu jest miedzy innymi odbudowa szkolnictwa branżowego i technicznego. To konieczność rozwojowa i nasza wielka szansa.

Bez Państwa udziału nie uda się tego osiągnąć. Tylko efektywna współpraca partnerów: rządu, samorządu terytorialnego, firm i organizacji pracodawców oraz otwartej na innowacje szkoły jest gwarancją naszego, wspólnego sukcesu.

Szanowni Uczestnicy Kongresu, to nasze dzieci i wnuki będą budowały Polskę, za którą tęsknimy. Państwo nowoczesne, stawiające na innowacyjność, uczestniczące na pełnych prawach w rewolucji technologicznej. Wpisujące się w Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zmiany w systemie kształcenia zawodowego to inwestycja w taką przyszłość. Inwestycja, która nie tylko zapewni kadry dla polskiej gospodarki, ale wzmocni też społeczną odpowiedzialność biznesu.

Przywoływałem już słowa Jana Zamoyskiego – męża stanu i doradcy królów: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Wierzę, że głębokie znaczenie tego twierdzenia będzie Państwu towarzyszyć podczas dzisiejszego spotkania. Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie, wyrażam przekonanie, że kolejne lata odbudowy szkolnictwa branżowego i technicznego staną się czasem jak najlepiej wykorzystanym, czasem realizacji ambitnych planów i zamierzeń”.

 Spotkanie dotyczyło dalszych zmian w systemie szkolnictwa branżowego i technicznego oraz nowego Systemu Informacji Oświatowej. W spotkaniu wzięli udział Minister Anna Zalewska, Minister Marzena Machałek, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

 

Adres:

Biuro Poselskie Poseł na Sejm RP Mirosławy Stachowiak-Różeckiej

pl. Solidarności 1/3/5 pok. 419 

53- 661 Wrocław

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 12:00- 14:00

Środa: 9:00- 12:00

Czwartek: 9:00- 12:00

 

Kontakt:

tel: 668 606 609

e-mail: sejm.stachowiakrozecka@gmail.com